Producenci

Okulary ajurwedyjskie męskie srebrne

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 78,00 zł 78.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Jaganath
Kod produktu: Okularymeskiesrebrne

Opis

Korekcyjne okulary niesoczewkowe (ajurwedyjskie) – przyrząd medyczny do rehabilitacji wzroku


Model męski w kolorze srebrnym


• poprawiają ostrość widzenia • ożywiają naturalne funkcje oka •


CHARAKTERYSTYKA OKULARÓW

W konstrukcji okularów zastosowano dwie czarne nieprzeźroczyste,  przesłony wielootworowe umocowane w oprawach okularowych. Zasadą działania okularów jest uzyskanie ostrego widzenia w wyniku zastosowania przysłon wielootworowych. Na siatkówce oka w wyniku przejścia przez poszczególne otwory powstaje obraz. Okulary wieloprzysłonowe mogą być zastosowane zarówno w nadwzroczności jak i krótkowzroczności. Ma to szczególne znaczenie w stanach pooperacyjnych kiedy, ustalenie  prawidłowej korekcji widzenia jest utrudnione, a stan oczu zmienia z dnia na dzień.


JAK UŻYWAĆ OKULARÓW MULTIPRZESŁONOWYCH

Noszenie okularów multiprzesłonowych jest dla oczu zupełnie nowym doświadczeniem, w związku z tym, tuż po założeniu oko musi przyzwyczaić się przez dłuższą chwilę do patrzenia w inny sposób, poprzez małe otworki. Należy przyzwyczaić się do nowego sposobu patrzenia. Na początku zaleca się krótkotrwałe używanie okularów ze stopniowym wydłużaniem czasu używania. Należy eksperymentować z okularami tak, aby jak najlepiej dostosować je do swoich możliwości widzenia.


Okulary wielootworkowe nie pomniejszają ani nie powiększają widzianego obrazu korygują jednak wady widzenia i dlatego obraz postrzegamy ostrzej. Ten efekt jest najważniejszy. Główną cechą okularów jest fakt, że korygują zarówno krótkowzroczność jak i dalekowzroczność. oraz inne wady widzenia. Jednak sposób ćwiczenia oczu jest jednak inny we wszystkich tych przypadkach.


Ogólnie osoby z krótkowzrocznością używają okularów do patrzenia w dal, a przy dalekowzroczności głównie do czytania. W poszczególnych przypadkach wad widzenia należy eksperymentować z okularami, żeby dostosowywać je do swojego sposobu widzenia.     


Stosowanie okularów w stanach pooperacyjnych wymaga szczególnej uwagi pacjenta, żeby nie nadużywać możliwości oczu.


Na co dzień  osoby z krótkowzrocznością powinny używać okularów do patrzenia na rzeczy odległe np. podczas spacerów, a osoby dalekowzroczne potrzebują stosować je do czytania, pisania itp .


Ze względu na ograniczenie pola widzenia nie należy stosować okularów do pracy na stanowiskach o zwiększonym ryzyku wystąpienia wypadku np.: stanowiska pracy wyposażone w tokarki, frezarki, piły ,szlifierki itp.


*Bezwzględnie nie należy stosować okularów wielootworkowych w czasie prowadzenia pojazdów mechanicznych.


 Korzystne dla użytkownika jest:

 1. Używać okularów  dostosowując czas ich noszenia do indywidualnych możliwości, (dbając przy tym by czas ten był dostatecznie długi. nawet do dwóch godzin dziennie,
 2. Stosowanie okularów dostosowując czas ich używania do indywidualnych możliwości,
 3. Bardzo ważna jest systematyczność,
 4. Używać okularów bezpośrednio, nie na szkła kontaktowe czy inne okulary,
 5. Ćwiczyć oczy przez częste mruganie, szczególnie podczas czytania, mrugając patrzeć w dal,
 6. Nie należy używać tych okularów podczas prowadzenia samochodu, gdyż ograniczają pole widzenia.

Tajemnicą działania tych okularów jest właśnie patrzenie środkiem oka, tylko na to, co jest dokładnie na wprost oczu z wyłączeniem widzenia perfekcyjnego. Widzimy wyraźnie, gdyż promienie światła wchodzące do oka pod kątem prostym nie są w żaden sposób załamywane i obraz na siatkówce jest (przez to) zawsze wyraźny. Jest to zarazem trening dla całego systemu percepcji wzrokowej - uczymy się widzieć ostro.


WAŻNE:

 1. Używać okularów 2-3 godziny dziennie, najlepiej bez przerwy podczas czytania, pisania, oglądania TV, w kinie, podczas spacerów. Ważne jest, żeby oglądany obraz czy tekst był silnie oświetlony.
 2. Nie zakładać okularów przeciwsłonecznych, gdyż oko łatwo się od nich uzależnia. Okulary przeciwsłoneczne można używać, gdy słońce odbija się od wody, śniegu lub piasku na plaży.
 3. Ćwiczyć oczy przez częste mruganie, szczególnie podczas czytania, mrugając patrzeć w dal.
 4. Okulary multiprzesłonowe zakładać bezpośrednio, nie na okulary soczewkowe.
 5. Patrzeć przez te okulary w dal (najlepiej w przestrzeni), a następnie w pomieszczeniach mieszkalnych.
 6. Używać okularów przez jak najdłuższy okres, dostosowując czas ich noszenia do indywidualnych możliwości.
 7. Zauważalnych efektów używania okularów można spodziewać się w niektórych przypadkach juz po sześciu tygodniach, jednak po upływie dłuższego okresu ich używania poprawa wzroku będzie coraz wyraźniejsza.
 8. Nie należy używać tych okularów podczas prowadzenia samochodu, gdyż ograniczają pole widzenia.

ZALECENIA I UWAGI

Stosując okulary niesoczewkowe można uzyskać poprawę ostrości wzroku zbliżoną do korekcji optymalnej u pacjentów z wczesnymi postaciami zaćmy, w pseudofakii, w starowzroczności, normowzroczności, krótkowzroczności niskiej i nadwzroczności.
Stosowanie tych okularów w przypadku afakii i krótkowzroczności wysokiej jest nieskuteczne. Najlepsze wyniki otrzymano u pacjentów z zaćmą korową i w pseudofakii we wczesnym okresie pooperacyjnym przed dobraniem ostatecznej korekcji optymalnej oraz w wyniku starowzroczności przy korekcji do bliży.

Ze względu na ograniczenie pola widzenia i występowanie w obserwowanym polu rozmytych granic między otworami komfort widzenia w okularach niesoczewkowych jest gorszy niż w okularach optycznych.

Obserwuje się przesunięcie punktu bliży w stronę oka w normowzroczności, nadwzroczności, starowzroczności, zaćmie korowej i pseudofakii. W krótkowzroczności punkt bliższy jest przesunięty w stronę oka z powodu występującej wady wzroku, w afakii stosowanie okularów niesoczewkowych nie jest skuteczne.

Okulary wymagają treningu w celu przystosowania do patrzenia. Część pacjentów zgłaszała objawy zawrotów głowy w trakcie używania okularów niesoczewkowych do dali. Innych negatywnych objawów subiektywnych nie stwierdzono.


WNIOSKI KOŃCOWE

Ze względu na ograniczenie pola widzenia nie wolno stosować okularów wielootworowych do pracy na stanowiskach o zwiększonych wymaganiach BHP, n.p.: stanowiska do obróbki mechanicznej, piły tarczowe, szlifierki itp.
Bezwzględnie nie wolno stosować okularów wielootworowych w czasie prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Nie jest wskazane stosowanie tych okularów w sytuacjach wymagających napiętej uwagi. W zasadzie należy ograniczyć stosowanie okularów do czytania, pisania, oglądania TV, w kinie, do prostych prac domowych.

Najlepsze wyniki uzyskano u pacjentów z zaćmą korową i w pseudofakii we wczesnym okresie pooperacyjnym przed dobraniem ostatecznej korekcji optymalnej oraz w starowzroczności przy korekcji do bliży.

Ze względu na ograniczenie pola widzenia i pogorszenie komfortu widzenia okulary niesoczewkowe nie mogą zastąpić klasycznych okularów optycznych.

W wyniku badań nie stwierdzono przeciwwskazań medycznych do stosowania okularów niesoczewkowych. 


Producent: Jaganath


Pomocne podstrony:

Opinie o produkcie (0)

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl